Menu

Kompetentne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

19 sierpnia 2017 - zdrowie
Kompetentne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Obecnie kobiety z reguły dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa różna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras Kraków

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Współcześnie w naszym kraju znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na kompetentną opiekę powiązaną z okresem ciąży i połogu.
W kolosalnym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, skutkiem tego też całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez ekspertów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, lecz przede wszystkim również ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje co niemiara radości, lecz także o jego zdrowie wypada zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice są w stanie mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, właśnie dlatego także zapewnienie mu kompetentnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Dobre ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich świadczących specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci konstruowane są idealne warunki medyczne. Doktorowie dbają nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, ale także o ich komfort oraz porządne samopoczucie, które może rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług zawodowców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.