Menu

Krakow Restaurant italian Cuisine

30 grudnia 2014 - kulinaria
Krakow Restaurant italian Cuisine

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy typ gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie bo jest smaczne, sycące i nie jest drogie. Oczywiście najczęściej wybieramy takie dania jak pizza imakarony. Bardziej wrażliwi kosztują równie pyszne dania obiadowe takie jak risotto, lasagne czy włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską warto zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu są też nie tak popularne potrawy, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność oraz jedzenie z różnych zakątków Włoch. Najlepsza włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest łatwa, ale to wcale nie oznacza, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to niezwykle smaczna kuchnia europejska .

Dobre wino z Włoch

Jakakolwiek restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia klasycznym punktem na kulinarnej mapie miasta, nie może zapominać trunków. Obiad na włoską modę koniecznie musi zawierać też aperitiff. Kieliszek alkoholu to dla Włocha norma. Italian Cuisine in Krakow Klasyczne wina włoskie to zdecydowanie toskańskie chianti, lombardyjskie franciacorta i noto z Sycylii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście ma być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi posiadać nie mały zestaw win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia warto poszukać restauracji, która jest w stanie podać nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film