Menu

suplementy diety

29 kwietnia 2014 - uroda, zdrowie
suplementy diety

Mimo, iż coraz większa część pań i to w różnym wieku dba o to, aby spożywane wiktuały były wartościowe, często, że nasz sposób odżywiania wymaga suplementacji. A o co? O dodatkowe mieszanki witaminowe. Ponieważ dziedzina preparatów ciągle jeszcze podlega przemianom, wielkość możliwości wyboru może utrudniać decyzję.
Warto więc wiedzieć, czym sugerować się przy nabywaniu preparatu, tak, by był odpowiedzią na nasze potrzeby. Preparat suplementacyjny nie może być zastępstwem dla zbilansowanej diety. Zdarza się jednak że pewnych minerałów czy związków witaminowych nie mamy możliwości dostarczyć wraz z pokarmem. Decydując się na preparat można zasięgnąć porady aptekarza lub innej kompetentnej osoby. Korzystnie mieć na uwadze swój wiek. Odmiennych elementów wymaga organizm dziewczyny w okresie dojrzewania, a zupełnie innych – potrzeba kobiecie dojrzałej.
Na naszym blogu przeczytasz ciekawe teksty o suplementach z fitohormonami
Przy pomocy odpowiedniego preparatu można przykładowo zniwelowania różnego typu niedoborów – w tym niedoboru żelaza, typowego dla kobiet w ciąży czy karmiących piersią pań. Natomiast jeżeli naszym problemem jest ustawicznym brakiem witalności lekarstwem może okazać się specyfik mający w składzie ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki typ suplementu kupimy. Najistotniejsze jest jego optymalne dawkowanie – regularne, lecz w żadnym wypadku nie zbyt intensywne.